• regular gereksiz

  1.
  Yeni bir yazar, ona ilk nickaltisini hediye ediyorum.

  Hoş gelmiş, iyi yazmalar...

  regular gereksiz
  4 -2 ... atabetul e hak ariyik
 • adriana lima vs serenay sarıkaya

  1.
  Reklam yapacak olsam mrs. Lima yı oynatırım çünkü çok ucuz 25 000 tl ye sizinle çalışıyor fakat serenay ele gitmesin desek, borca düşürür bizleri 200 000 tl den aşağı oynamıyor.

  Sadece fizikle bile v'ss mankeni daha çok kazandırır.

  (bkz: adriana lima bunu kullanıyormuş ohaa)
  3 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • entry gireceksen gel

  1.
  Evlenme programların saçma ve gereksiz olduğunu en iyi bu şekilde anlatabiliriz sanırım. Hayır Yani entry girmek istersem, başka başlığa girerdim diyebilirsiniz, başka başlıklara girip de buraya girmemenizin sebebi bu başlığın boş bir başlık olduğunu farketmenizi sağlar umarım.

  Zaten buraya entry girecek yazarların da tek derdi ilgi çekmek olsa gerek, entry girecekse başka başlık mı yok ama dikkat çekmek ve ilgi çeken bir yerde olmak istiyorsa yani amacı entry girmek değil de popüler olmaksa buraya entry girer. Bu yazdıklarım sadece benzetme bu tür programların boş olduğunu umarım anlarsınız, ciddi diyorum. Birkaç masal, ninni şiir karalayın ya da boş tuvale 2-3 fırça darbesi atın, inanın bana bu sizin sanatçı kişiliğinizi geliştirir, düşüncelerinizi yansıtmak için birebir yoldur sanat. Sanatla uğraşın belki güzel bir şeyler ortaya çıkarırsınız da tanınmış bir yazar ya da galeride sergi yapan bir ressam olursunuz. Aslında demek istediğim günlük 3 saatlik boş vaktinizi bunlara ayırıyorsanız daha yararlı ve gelecek vaadeden bir işe, hobiye kendinizi adıyabilirsiniz...

  Şöyle söyleyim:
  360 adet kitap basımı 1200 lira...
  7 tl den satsanız bir adet kitabı 2520 tl yapar, 1200 tl si masraf olur, 1300 tl de size kâr kalır, evet sanat kazandırır, eğer 360 adet çabuk tükenirse, 8 tl den satmak üzere 400 adet daha bastırın ve onlar da çabuk tükenince tanesi 10 tl den 500 adet daha bastırın ve bundan sonra 500 adet bastırıp, aynı fiyattan devam edin. Eğer satmazsa bir asgari ücret kadar kârınız var zaten. Tutarsa yeni bir seri olarak devam edin ve daha fazla bastırın ama bu tür programlara vaktinizi harcamayın, yazık. Atabetul'den bir tavsiye...
  3 -2 ... atabetul e hak ariyik
 • cübbeliye ağzının payını veren yanıt geldi

  1.
  Diyanetten gelmiştir.
  Bu araştırmanın yapılması için diyanet'e soru soran eski chp millet vekili ziya yergök'e tüm içtenliğimle teşekkürlerimi iletiyorum.

  --copied by--

  CHP eski milletvekili, avukat Ziya Yergök, Diyanet işleri Dini Bilgilendirme Platformuna başvurarak Mahmut Ünlü’nün satranç açıklamayla ilgili bilgi istedi.

  Yergök’e, Din işleri Yüksek Kurulu Başkanlığı’ndan şu açıklama geldi:
  “Satranç oynayan lanetlenmiştir, oyunculara bakan da domuz eti yemiş gibidir’ şeklinde söylenen söz, hadis değil uydurmadır. Peygamberimizden santranç oynamayı yasaklayan hiç bir sahih hadis gelmemiştir.”

  Diyanet işleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu’nun açıklamasının tam metni şöyle:
  Fıtrat dini olan islam insanların maddi ve manevi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmuş, bu arada meşru eğlenme ihtiyacını da dikkate alarak bununla ilgili ilkeler koymuştur. Eğlenmede temel ilke ise, dinin koyduğu emir ve yasaklara doğrudan ya da dolaylı şekilde aykırı olmamaktır. Dinimizde eğlenmenin ibadetleri ve asli görevleri terk ve ihmale yol açacak şekilde birinci plana alınmaması öngörülmekte ve tercih edilecek oyunun yararlı olması tavsiye edilmektedir. içerisinde kumar ve benzeri yasak hususlar bulunmayan oyunlar “eşyada asıl olan mubah oluştur” ilkesi gereğince genel olarak mubah kabul edilir. Buna göre kumara vesile yapılması, ibadetlere engel olması ve aşırı derecede zaman israfına yol açması durumunda satranç oynamak caiz değildir. Ancak kumara vesile yapmaksızın, ibadetlere engel olmayacak tarzda, fazla zaman israfına da yol açmamak kaydıyla sadece eğlenmek için oynamakta dini açıdan bir sakınca bulunmamaktadır. ‘Satranç oynayan lanetlenmiştir, oyunculara bakan da domuz eti yemiş gibidir’ şeklinde söylenen söz, hadis değil uydurmadır. Peygamberimizden satranç oynamayı yasaklayan hiç bir sahih hadis gelmemiştir.

  CÜBBELi AHMET NE DEMiŞTi?
  Ünlü, “Satranç tavladan da kumardan da beter. Satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı. Satranç oynayan kişi insanların en yalancısı. Oynayanlara ölürken kelime-i şahadet nasip olmayabilir. Satranç oynayan lanetlenmiştir. Oynayana bakan da domuz eti yiyen gibidir. Bu oyunları oynayacağınıza elinize tesbih alın, sübhanallah çekin” demişti.

  --atabetul--
  7 -2 ... atabetul e hak ariyik
 • 215 gün önceki entry vs günümüz

  1.
  O zamanlar usd 3 tl olacak mı diye endişe ederdik, şimdi de 4 olacak mı 1,24 e gerileme ihtimalini konuşuyoruz. Sadece 215 günde dolar 1 lira arttı daha da kötüsü en kötü ekonomi çatlağı bu yılda oldu. Bir 215 gün sonra derdimiz ne olur bilemeyiz ama usd nin 1,24 olma ihtimali mars ta bitki büyümesi gibi bir şey imkansız değil umut var ama gerçekleştirecek ekonomi şimdilik yok.
  4 ... atabetul e hak ariyik
 • internet ortamında yapılan kral yorumlar

  1.
  bu başlığı açmamın sebebi sosyal medyadan tutun da web sitelerine kadar yapılan yorumların gerek değerlerimize sahip çıkmasıyla, gerek hislerimize tercüman olmasıyla, gerekse thug life etiketi yapıştırabileceğimiz ayakta alkışlanmaya değer yorumları gerek ss alarak gerek kopyala yapıştır yaparak paylaşıp, yazarları durumdan haberdar etmek ve takdirine sunmak amacıyla açtım.

  bu yorumun üstünden 9 yıl geçmiş ama tesadüf eseri yaptığım bir araştırma sonucu karşılaştığım ve türk olmamızla övünmeyelim, her türlü pislik her türlü suç bizden çıkıyor diyen arkadaşa yaptığı yorumla dikkatimi çekmiş bir yorum.

  okumaya değer!!!

  --spoiler--

  Arkadasim! hem türküm deyip hem de milletini yerden yere vurmak nerede görülmüs. siz sadece önünüze bakipta yürüyorsunuz herhalde, optiginizi acmanizi tavsiye ederim. söyle genel olarak dünyaya bakin bakalim neler göreceksiniz.. Ben size kisaca anlatayim isterseniz; en yakindan tanidigim almanlar el altindan asyada ne kadar (kendilerince 3. sinif saydiklari) millet varsa sibyanindan (sibyancilik da iceriginde) ihtiyarina aclik sinirinin altinda calistirip yapilani kendi memleketlerinde külfetle satiyor, sonra bu milletler herhangi bir afetle karsilastiklarinda onlara yardim ediyoruz süsü vererek kendi varliklarini oralarda isabetliyorlar. bir de nerede ac varsa biz kosuyoruz diye hayifsiniyorlar. Türk yaptigi hangi hayir veya yardimi konusuyor?
  disariya yabancilara karsi olmadiklari süsü veriyor fakat icerde bulduklari yerde ama bürokrasi ama kaba kuvvetle onlari eziyorlar. biz türkler herkesi kendimiz gibi saniyor ve aciyoruz veya dostluk kuruyoruz. ama ufak bir pürüzde yabancilarin yaptigi tüm hatalar türkün üzerine yükleniyor. türkün disinda her memleketin kendince bir terör gurubu var. ama avrupaliya göre
  terör = Islam. Islam = Türk.
  Islamda hoslandiklari hicbir kolaylik veya hasleti türkün yaptiginda görmezler baskalarina atfederler. ama hoslanmadiklari cuvaldizlar türk bayragina saplanir. ben simdi kisisel olaylara girmiyorum. buna baslasak sonu gelmez. fikirleri anlatiyorum. tabiki her memleket insaninin ruhsal dengesi bozuk olanlari da var. yabanci medya bizim medya gibi yirtik degil,sansürü muhafaza ediyorlar. en yakinda olan hadise; Hirvat macindan sonra Berlin’de Kreuzberg eyaletinde iki türk öldürüldü. kim bakti. Ilk sehitlere karsi propagandaya basladigimizda yine kreuzbergde yürüyüs esnasinda benim gözüm önünde pir gurup PKK yanlisi geldi silahi kaldirdi polis kenara cekildi ve türkü vurdurdu. burada hicbir yabancinin evinin posta kutusuna kibrit atilmiyor. yalnizca türklerinkine koyuluyor. bunlar neden biraz düsünmelisiniz bence.

  Kisaca yanitlarsak; meyvesi olan agac taslanir veya dogru olan dokuz köyden kovulur.
  Arkadaslarim; akilli olun milletinize her daim sahip cikin.. zira Türkün türkten baska dostu olmaz!!

  --spoiler--
  12 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • ingilizcede atasözleri için hangi zaman kullanılır

  1.
  benim anlamadığım şu şart kipiyle ya da geniş zamanla kuruluyor ama bir düşünür der ki; şeklinde yapılan tanımlamalarda bunu nasıl söyleyebileceğimizdir.
  örnekle sormam gerekirse;

  famous turkish proverb saying that;
  if sheep left its herd, wolf will be eat it.

  burda atasözüne odaklanmayın çünkü onda zaman belli benim demek istediğim ünlü bir türk atasözü değil de bir türk düşünür der ki;
  turkish thinker said that diye mi yoksa turkish thinker saying that mi ayrıca saying kelimesi de ayrıca bir atasözü manasına, özlü söz manasına geldiği için turkish saying demek de anlatılmak istenen mesajı iletmeye yeter mi, yoksa anlatım yarım ya da bozuk mu olur şeklinde bir sorudur.

  ingilizce bilen yazarlardan çözüme ulaşacağına inanıyorum.
  bu zamana kadar ihtiyacım olmadığı için de öğrenmedim. bilen yazardan öğrenmek isterim.
  bir soru.
  3 ... atabetul e hak ariyik
 • internet kullanan her müslüman yalan söylemiştir

  1.
  internet kullanan her insan en az bir kere bu yalana ortak olmuştur. nedir bu yalan?
  dünyanın en büyük ve en çok kullanılan yalanıdır.

  üyelik sözleşmesini okudum.

  (bkz: aslında okumadın)
  (bkz: turkcelli arayan abinin dediği gibi)
  (bkz: s keceğiniz rakamları küçük yazıyorsunuz)
  (bkz: durumumuz olmadığı için okuyamıyoruz)

  edit: tespit gibi tespit.
  4 ... atabetul e hak ariyik
 • yoz dan yoz laş mak yoz dan yoz gat

  4.
  Eklerdir. Biz bunu anlattık ama güzel dilimizi anlamak istemediniz.
  5 ... atabetul e hak ariyik
 • zeki değil ama çalıyor

  1.
  Aptal hırsız.
  4 ... atabetul e hak ariyik
 • rabia dolar yarışmamıza saraydan katılıyor

  1.
  Yaşı 37.6 38 e ramak kaldı. Arkadaşları onu 404 diye çağırıyor.
  Evli ve eşi euro dolar 40 yaşında arkadaşları onu dışlıyor ama yine de vazgeçemiyor. Lakabı oyro.
  2 ... atabetul e hak ariyik
 • vermiycem diyen kıza rusya dan sert yanıt geldi

  1.
  Strawberry blonde renkli saçlı bir rus kadın gereken ayarı vermiştir.

  https://youtu.be/mIVmvjUV9WA

  Edit: ben vericem ben vericem diyen rus kadındır.
  4 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • amına koyum dava etmezsen diyen müşteri

  1.
  Turkcell müşteri hizmetlerini aramış ve derdimi çözmedin ya amına koyum dava etmezsen diyerek yarmış ve müşteri hizmetleri adı, markası kuruluş ne olursa olsun dillendiremediğimiz konuşmayı yürek yemiş bir müşteri yapmıştır.
  Bir anlık denk gelinen videonun linki: https://youtu.be/DfM4ECcnemw

  Edit: turkcell karşıma hep karıları çıkarıyor.(bulmuş da bunuyor)
  10 ... atabetul e hak ariyik
 • n dan elektronum oldu ama h imi seviyorum diyen c

  1.
  C8H8·C4H6·"C3H3N")n
  Tırnak içindeki karbondur.

  Hidrojenim iyi biri ama kimyagerim zorla tepkimeye soktu, eski dostum azottan elektronum oldu diyen karbondur. Ulan adamın topu topu 2 tane elektronu var ömrü boyunca seni geçindirmek için çabalayacak ve hiç onun olmayan bir elektronu yörüngesine alıp, gezdirecek yapılır mı lan bu kalleşlik? Hidrojenin suçu neydi hepinizden tiksiniyorum..!
  Tepkimeden soğuttunuz adamı puu reziller!.. Dedirtir.
  3 -2 ... atabetul e hak ariyik
 • oksijeni başka bir oksijenle aldatan hidrojen

  1.
  Hidrojeni oksijenle aldatan oksijen kadar suçlu olmasa da ayıp saçıyordur.

  (bkz: ı diyecektim ağzımdan a çıktı)

  edit: uyku vaktim gelmiş h²o olacaktı o kafa gitti ho² diye molekül mü olur yahu?
  16 ... atabetul e hak ariyik
 • ilk buluşmada hesabı ödetmeye çalışan kız

  1.
  Siz olur mu öyle şey ben ne güne duruyorum dersiniz kız da ya aşqım ne gerek var .s demesidir.
  1 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • elinde molotof olan bomba olandan farksızdır

  1.
  Molotof artık bomba sayılıyor yeni kanunla.

  Geziciler yaşadı dertlerini boşladı. Mest oldum vallahi fıs oldum.
  ... atabetul e hak ariyik
 • elinde doları olan teröristtir

  1.
  http://alkislarlayasiyoru...in-1-dolar-dagitma-seansi

  56. Sn deki dağıtan kişi terörist tamam da ya peki onu alanlar onlar da mı terörist dedirtir.
  2 ... atabetul e hak ariyik
 • 3000 yılında 3z çocuk doğurmak ama 1i zenci olması

  1.
  3000 yılında üçüz çocuk doğurmak ama bir tanesinin hayata isyan eder gibi zenci olması durumu.

  Şimdi bazı yazarlar diyecek ki olur mu öyle saçmalık hiç 2 tane beyaz çikolata birleşince bitter olur mu diye?

  Yananla yakan birleşiyor da söndüren oluyor. Neden olmasın hem gözümün altında yarım milimetre kare büyüklüğünde benimde zencilik var. Oradan alabilir çocuk bu geni.
  1 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • halkı bu adamlar mı temsil ediyor

  1.
  halkı bu adamlar mı temsil ediyor

  Birbirlerine giren, sandalye fırlatan, su şişesi atan, kulağı ısıran , bacağını ısıran dirseğini çimdikleyen,kadın milletvekilinin saçını 15 newtonluk kuvvetle asılan, yumruk atan, yakasını cırmıklayan, tokat atan ama kimseye denk gelmeyen neyseki tükürmüyorlar ama harbiden gençlere daha doğrusu çocuklara kötü örnek Oluyorlar yapmayın be siz halkın temsilcisisiniz.
  3 ... atabetul e hak ariyik
 • yeni şeyler getiriyorum