• merdivenlerde oturmuş ağlayan kız

  2.
  Nasıl bir güzel kızsa yazarı heyecanlandırmış olacak -ki merdivenlerde- oturuyor.
  Kaç götün var senin güzel kız,
  Tek götü olan insanin yapacağı eylem değildir. Uzaylıdır o. Uzak durin. Reptilian istilasına üzülüyordur.
  2 ... atabetul e hak ariyik
 • 1 osmanlı lirasının 3 7 dolar olması

  7.
  Doların değerli olmadığı zamanda osmanlı lirasının -varsa sikkesinin- önemini ortaya koyan durum.

  Sonra birileri geldi, 000 3 sıfır,00 000 5 sıfır, derken 000 000 6 sıfır ile dolara lirayı fiktirdi. Hainler unutulmaz. Ekonomiyi batırdılar, net.
  ... atabetul e hak ariyik
 • inşaatta birbirini düdükleyen kürtler

  25.
  Başımdan geçen bir olayı anlatayım.

  Bir gün kabus göreceğimden habersiz erken uyuduğum bir gündü. Rüyalarım hep ahh uhh lu dan anlayacağınız üzere ikinci dünya savaşı öldürme sahneleriyle (sanırım national geographic belgeselleri yüzünden)
  doludur. O gün bir harabe binadan nazileri izliyordum. Gerçi ben o gün saf değiştirmiş nazi olmuştum. Neyse binanın üstüne çıkıp, gözlem ve keskin nişancılık yapıyım dedim, derken 3. Kattaydım zaten 5 katlı bina aaarrrggghh uuuurrrgggg ses çıkıyordu, yaralı var yardım ediyim dedim, yanlarına gittim, aaaggggg iiiiggg sesler de duyulmaya başladı vay pustlar vayy bizim rakiyi de yaralamışlar. Hemen koştum bir baktım bana bakan pis kokulu yaratık velaa helaa hela vela velvelaa diyordu, adam raki gibi elleri yerde arkasında biri vardı, buyur kardeş hela merdivenin sonunda dedim, raki gibi duran eşşek sesi çıkarıyordu, üsteki vela alttaki hela sonra hep beraber hela vela velvela diyordu.
  O an binadan çıkıp, gitmeye karar verdim.
  Bilinen tarih yalan söylemez sümer kralı geleneği başlattığından beri zigguratlardan binalara inşaatlarda hep kürtler çalışırmış, o an harabe binadaki kürtlerin dinlenme molası verdiğini anlamıştım. Neyse o gün tanka binip, save aldım uyandım. Arkadaşıma söyledim gurri orispi de giderler dedi, gece yine ayni sesler tanktan indim, yanlarına gidip, gurri orispi dedim bakakaldılar, benim alman olmadığımı dahası türkçe de bilmiyorlar yabancı olduğumu biliyorlardı. Kendi anladıkları dilden konuştum bana sırtlarını pardon diğer yerlerini koçlarını diyim, siz anlayın döndüler, ben de birine de sıktır git deyip, kıçına tekmeyi basıp, aşağı ittim. Adam düşerken bile helaaa diyordu. Nasıl bir çişi varsa adam ölürken bile, helaa diyerek düştü, sakatlandı almanlara dedim sakatlar bizim işimize yaramaz fırına götürün dedim.

  Diğeri de öyle duruyordu, ben aşağı indim düşman tankları şehre giderken, ben de sokaklara eritilmiş sabun dökülmesini emrettim. Neyse orda save yapıp, uyandım arkadaşıma bunlar gurri orispi diyince, götünü bana yasladılar, birini öldürdüm diğerini ellemedim dedim. O da sen onları bana yönlendir dedi, ben de o an anladım kürt kürdü görünce düdüğünü saklarmış misali niyetini gizlediğini farkettim. Ben arkadaş yanıma gelmeden kabusumda diğer kürdü aşağı itip, sakatladım, sonra da arkadaş beni kürt sanır da düdükler diye kafama sıktım, arkadaş ölüme dudukleyecekti nasıl bir yokluksa biz de nasıl save almadan ordan ölümüzü izliyorsak artık, naziler son anda yetişti bu mk kürdü orda infaz edildi, beni mezarlığa götürdüler, onu da sabun yaptılar.
  2 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • do alabilir miyim deyip sol den giren şarkıcı

  15.
  Siyasi espiri yapılması an meselesi olan şarkıcıdır. Do majör sevmiyordur, do minör de domino etkisi yaratıyordur. Ne yapsın so minör şömine etkisi yapıyordur belki. Ohh sıcacık...
  3 ... atabetul e hak ariyik
 • interneti gizli sekmede kullanan insan

  4.
  Ayarlar>> uzantılar>>fbunseen>>gizli modda izin ver.

  Belki de sadece parlaklık gözünü aldığı içindir. Ben telefon parlaklığını kısıyorum. Günahı boynuna.
  2 -2 ... atabetul e hak ariyik
 • ele sıkılan sabunun erkek sıvısına benzemesi

  7.
  Bayan wc de bunu düşünmeye gerek yok.

  Erkekler de şüphelenmesin 7/24 kamera ile gözetleniyor. Halk sağlığını (ruh) bozacak bir madde olmaz. Çamaşır suyuyla yıkayın isterseniz, bilemiyorum erkek sıvısını ilk defa duyuyorum.
  Meni, mezi, vedi, prostat sıvısı, idrar, safra suyu, tükürük, kulak içi sıvısı, kan, beynin pekmezi, kalbin kendi kanı, mide içi sindirim sıvısı, hücre içi sıvısı (bkz: stoplazma) ya benzemesi durumu.
  tanım: içine sinmediyse, elini yanında taşıdığın sabunla yıka.
  Kadınlar kulübü sitesinden araklarsan başlığı, alacağın cevap da alıntı olur, net.
  3 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • sarışın mavi gözlü zenci japon

  58.
  Zenci bu çekik göz.
  Çekik göz bu mavi göz.
  Mavi göz bu sarışın.
  Sarışın bu japon.
  Sonra birden hepsi;
  'Tanıştığıma memnun oldum.'
  Bir iş toplantısında görülecek insan topluluğu.
  2 ... atabetul e hak ariyik
 • yazarların sevdiği 1 yazar 1 kitap

  4.
  atabetü'l-hakayık ve yazarı
  Edip ahmet yüneki.
  3 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • reznov dur allahını seversen zaten ortalık karışık

  3.
  Diego kalplerdedir. O ağır kapıyı tutarken, karşıdan açılan ateş sonucu güçsüz düşüp, kapının altında ezilerek ölmüştür. Aslında oyuncular olarak her ne kadar ateş eden düşmanları ölürsek de diego kendisini ağırlıktan yorgun düştüğü için karşıya atamaz ve yine ezilerek ölür, o vorkuta'nın unutulmayan koca yürekli esiridir.

  Neyse malum söz black ops yerine world at war da geçse, ne komik olurdu.

  Düşünsenize stalingrad'da yaralısınız ve ölü numarası yapıp, hayatta kalmışsınız o an victor reznov ssshhh dese, dimitri de;
  "Reznov dur allahini seversen zaten ortalık karışık dese." Stalingrad da nazi direnişi oyuncuların kikirdemesiyle başlardı herhalde.
  Üstüne gülmekten keskin nişancı kullanmakta bile zorlanirdik herhalde.

  Reznov: victory will be our..!
  Hitler: keep your lifes for the germany..!
  Dimitri: Reznov dur allahini seversen zaten ortalık karışık.
  1 ... atabetul e hak ariyik
 • kadınların sahip olduğu en önemli silah

  11.
  Zekası.
  Herkes zeki ya da çok zeki değildir,
  Erkek kadın ayrım yapmaksızın.
  Fakat kadınlar bu konuda zekasını kullanmayı bilen istediğini elde etmeyi biliyor. Kimisi fiziği, kimisi dili, kimisi sesini, kimisi de dehasını konuşturuyor.

  Neticede her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır, kadınlar erkeğin başarısını uzaktan bir komutan edasıyla izlemeye bayılırlar. Neticede savaşlar savaşın komutanıyla anılırlar ve başarı da kadının zekasıyla anılır.
  6 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • asus zenfone 3 deluxe

  12.
  Telefon türkiye 'ye gelmeden çok hayal kırıklığı yaşatmıştır.

  Öncelikle asus telefonlarına değinmeden asus u genel geçer bir bilgiyle tanıyalım.
  Tayvanlı bir bilişim şirketi olan asus; bilgisayar donanımları ve aksesuarları üreten ve piyasada evga, gigabyte, msi, sapphire markalarıyla ekran kartı konusunda yarışan, airties, zyxel, gigabyte, to link ile modem konusunda, everest, logitech, microsoft, inca ile klavye, fare, bilgisayar kamerası konusunda, snopy, logitech ile oyuncu kulaklığı konusunda, viewsonic, lg, samsung, hp, aoc ile oyuncu monitörüyle yarışan ve bilgisayar fanatiği 'oyuncu' kitleye maddi durumuna göre rog(republic of gamers), strix kampanyası ile bilgisayar donanımları üreten firmalar arasında ilk akla gelen bir firma olup, genelde başarılı ve işin ehli bilinen bir şirket. Başarı oranı %84.

  işte bu şirket sömürge yarışında geri kalan italya, almanya gibi telefon konusunda geri kaldığını farketmesi üzerine intel ile anlaşarak, işlemci çekirdeğini sony ile kamerasını, ekran kartını gerek mx ile gerek adreno ile üreterek yarışa kaldığı yerden başlamıştır.

  Gerek Asus zenfone 4, 5, 6 da intel ile çalışması, gerek en iyi grafik kartı kullanmamış olması asus'un lg, sony, htc ve en önemlisi samsung ve iphone un çoğu telefonuna göre performans istatistiğinde geri kalması, rekabet edecek düzeyde olmaması daha çok f/p ürünü olmak istemesi satış konusunda bilinen markalara kıyasla yeterli düzeyde olmaması firmayı daha çok hırslandırmış olacak ki yeni çıkardığı general gemisi asus zenfone 3 deluxe ile rekabet konusunda adından daha çok söz ettiren, daha çok satan/beğenilen telefon olarak piyasayı saklamasını bekliyorlar. Açıkçası 2000-2500 tl ile çok satacağını düşünmüyorum.
  Neticede telefon konusunda yeni sayılır ve marka bilinci yalnızca bilgisayar konusunda güven veriyor, ha zaten benim gibi asus zenfone 6 kullanmış biri olarak, gerek donmalari, gerek aniden resetlemesiyle, gerek düşük fps puanlarıyla oluşturduğu güvensizlik bu telefona varolan potansiyel müşterilerini bile çekimser bırakır.
  Nitekim bazı yazarlar da bilir asus zenfone 3 ün reklamını çok iyi yaptı. Asus duyurularda zenvolution 3 diye tabir ettikleri asus zen devrimi, firmanın yeni bir devir yeni bir çağ başlattığı izlenimini veriyor. Asus ürünlerini ilgiyle takip eden biri olarak benim dahil bu telefonu almak konusunda, çekimser kalacağım bir ürünü.

  Telefon eylül ekim de türkiye 'ye gelir dendi, kasım ortasına kaldı fiyat konusundaki belirsizlikler yüzünden aralık ayına ertelendi. Lansmanindan 1 ay sonra yani haziran da telefonla çinliler tanıştı ki lansmandan tam 7 ay sonra türkiye tanıştı, bu yüzden güven ve saygınlık kaybettirdi. Bir gün deneme imkanım olursa, buraya yazarım sözlük, şimdilik aklıma gelenler bunlar.
  2 ... atabetul e hak ariyik
 • bios güncellerken elektriğin kesilmesi

  5.
  anakartı öldürebilir. o kadar şanssız biriyseniz yanıma yaklaşmayın. bana da bulaşır falan.
  3 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • hoşlanılan kızın kapının altını kaldırıma sürtmesi

  7.
  Amasörlerinden kaldırmak gerekiyor arabayı, ne derler bilirsiniz, arka tamponu yere yakın olandan korkacaksınız.

  Evet önlem alınmazsa kapı zamanla eriyecektir, daha da tınlanmazsa macunu çatlatır. Her neyse 1 metre de iyi bir önlemdir.
  5 ... atabetul e hak ariyik
 • recep tayyip erdoğan ın noel mesajı

  17.
  Laiklik her dine inanca saygıyı gerektirir. Gerçi her inanç biçimi hoşgörülü olmalı her neyse olması gerekeni yapmıştır.
  1 ... atabetul e hak ariyik
 • gerçek islam bu değil

  211.
  Dünya üzerindeki hiçbir müslüman bütün hadislere %100 doğrudur diye inanmak zorunda değil çünkü gerçek hadisler %20 lik bölümü oluşturur, bu durumda her hadis 5 te 1 lik payda yer almaz. Doğru olan tek şey allah 'ın dini ve kitabı kuran I kerimdir. Müslüman kuran 'ın doğru olduğuna inanmak zorundadır ki imanın 6 şartından 1 i de budur.
  2 ... atabetul e hak ariyik
 • isveçli 19 yaşındaki kızın yaptığı

  6.
  Kimin ne yaptığından size ne dedirtir.

  Ayrıca başlığa uğrayıp, ne olduğunu anlamayacak yazarlara sesleniyorum, şarkı söyleyen bir kız var ve yaptığı şey şarkı söylemek.
  Büyütülecek bir şey göremiyorum.
  ilginç bir şey yok, bazıları da cinsellik içermiyor yazmış. ister olsun, ister olmasın bize ne elin isveçlisinden..?
  3 ... atabetul e hak ariyik
 • 5 saat sonra uyanacak olmak ama daha uyumamak

  6.
  Ayrıcalıktır. Herkes bilmez, yaşamdan öğrenemez.
  1 ... atabetul e hak ariyik
 • kelimelik oynayalım

  3.
  (bkz: hayırlı forumlar)

  Modlar az sonra gelir.
  2 ... atabetul e hak ariyik
 • atv

  559.
  D smart 25. Kanalda yer alır, oradan izleyebilirsiniz.
  ... atabetul e hak ariyik
 • kürdüz ne olacak

  58.
  Irkçı faşist başlık. Böyleleri ne itibar etmeyiniz.
  1 ... atabetul e hak ariyik
 • yeni şeyler getiriyorum