• ay a çıkıldığı yalanı

  19.
  Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenlerden...
  Paçalarında ay renginde bir yığın toprak,
  Ve bir zaman bakacaksın stüdyoya ağlayarak...

  Flaş patladı, ışıklar çizgi çizgi solmakta,
  Kızıl conileri seyret ki çekim başlamakta...

  Eğilmiş yönetmen, imrenir mahzun kırmızıgüller,
  Durur ay gibi toprakta yapmacık makineler,
  Yanlış bir şey mi yaptım neden stop diyor yönetmenler?

  Bu bir ay sahnesidir ki vakaihayriye olur umarım,
  Bu kadar gerçekçi olursa sahne inan ben bile yutarım...
  9 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • 2 saat 39 dakikadır alarmı kapatmayan oda arkadaşı

  7.
  Biraz bilimsel entry girelim 5 lt lik boş bidonun içine telefonu koyalım gerekirse ağız kısmını kesiyoruz sonra şişenin ağzına süpürgeyi bantlayın ve çalıştırıp havayı çekin boşlukta ses duyulmayacak ve oda arkadaşınız,
  Napıyon .mina koyim ya bir uyku uyutmadin bu saatte süpürge mi çalışır lan o benim telefonum değil mi man yak ne bok işi var onun orda der ve bantları söküp, eline alır sizde vay amk ya işte bu yüzden bilim gelişmiyor deney yaptırmıyorsun adama dersiniz ve bir daha elektrik süpürgesi sesi duyunca yatağı terkedecek bir arkadaş yetiştirmiş olursunuz.

  Yalnız bu kavgalar çıtçıtli poşet içinde telefon kaç dakika küvette dalış yapar sorusuna ilham kaynağı olur ki, yeni bir telefon almak zorunda kalabilirsiniz.
  (bkz: ben yandım siz yanmayın)
  5 ... atabetul e hak ariyik
 • lcw nin önünden geçerken utanmak

  3.
  Daha da kötüsü fil bokundan kahve yaptığı iddialarını doğrulayan starbucks ta müşterilere bunu bile bile kahveyi satan kasiyerlerinin yerine utanıyorum. Millete bok içiriyorlar ve bunu görmezden gelip, hoş geldiniz diyorlar yüzüne gülerler ama aslında yüzsüzdürler.

  Gün gelecek puma'da alışveriş yaparken us polo kazanmasın diye ısrarla mağazasına girmeyen ve nazi üniformaları yapmış bir marka, kalitelidir diye düşünüp, puma hayranı olursanız bir gün size utanacak insanların haysiyetine tükürebilirsiniz. Çünkü trolluk toplumu sınıflara bölmek değildir.
  6 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • sümerler türkmüş

  35.
  Mantıklı bir açıklama yapılmış david Rockefeller tarafından...

  --spoiler--

  "Sümerler türk olduğunu biliyorduk ama medeniyeti türklerden öğrendik diyemezdik, taklitçisi yunanlılardan öğrendik" diyor.

  --spoiler--

  E o zaman sümerler in yaptığı zigguratlara bakınız, piramit şeklinde soralım kaç yazar bilir çin deki beyaz piramidi, bilenler bilir göçebe bir kavim bembeyaz piramit inşa etmiş ki bu uygurlar a da ait olabilir.2. Dünya savaşında bir pilot büyük beyaz piramit gördüğünü doğrular ve bunun üzerine çin yapıyı deforme edip, dağ görüntüsü vermeye çalışır ve etrafını tarıma açar ki bu da tarihi eserler yağmalansın zarar görsün diyedir. Bilindiği üzere bu piramit sarı tarlalar arasında yemyeşil durmaktadır ve içinde oldukça eski hakan dönemlerinden kalma bir türk mumyası vardır. Yani türkler mumyalamayi ve piramit yapmayı önce buldu, gariptir ki mısırlılar sümerlerden 1000 yıl sonra yaptı peki sümerler türklerden ne kadar önce yaptı kocaman bir soru işareti?

  Yalniz yeni bulgular tarihin akışını değiştirir ama çin bölgeye turist girsin istemiyor.

  Yani zaten adamlar tarihin en büyük uzaydan görünen göt korkusunu yapmışlar, buyrun kardeşlerin mao tun'a selamımı iletin ona ait kral mezarı ve mumya tespit ettik tarih değişsin, antik mısır yunan her şeyi türklerden öğrendi hatta öyle ki, sümerler bu geleneği orta asyadan ön asyaya hatta etkileme yoluyla amerika ve afrika kıtalarına taşıdı derler mi, sümerlerdeki çok tanrılı din gök tanrıya inanırken sapitmalarindan olamaz mı, iskitler gök tanrıya inanıyordu sümerler bereket için bir tanrı ay için bir tane güneş için bir tane derken yozlaşıp, çok tanrılı bir din uyduramaz mı, ayrıca hukuk kuralları yazdıran urgakina ile devlete hesap veren namuslu dürüst hakanların hukuk kuralları yazdırdığı orhun kitabeleri bu iki kavmi akraba yapmaz mı, yöneticilerin vicdan muhasebesi ve 3 devlete karşı son kez bir olup, ordu kuran bu uygarlık bağımsızlık aşkı barındırdığını sonraki günlerde karışıp kaybolduklarını söyleyebilirim. Sümerler karıştı gitti artık.sonuç akraba olabiliriz lakin oğuz türkü değildirler.
  4 ... atabetul e hak ariyik
 • yer çekimi yoktur gök itmesi vardır

  30.
  "Göklerden gelen bir baskı vardır."
  Evet tabi ya atmosferi olmayan ayda kuvvet enerjisi olmayan uzay tarafından itiliyor o sayede yer çekimi oluyor.

  Kiremitin düşmesi de birey de geçici hafıza kaybına sebep oluyor, toprak toprağı çekiyor işte.

  Olsun üzülme bu sayede felsefe yapabildin, bu da bir şeydir?
  5 ... atabetul e hak ariyik
 • google chrome un çevrimdışı dinazor oyunu

  5.
  Son seviyede gece gündüz patlamaları oluyor ve kaktüslerle martılar arasında parmak basma şiddetiniz sizi oyunun birincisi ya da talihsiz bir loser ı yapıyor.
  3 ... atabetul e hak ariyik
 • age of empires

  189.
  Age of empires
  Age of empires 2:age of kings
  Age of empires 3.

  Kağıt üstüne strateji çizip, oynamaya bayıldığım oyunlardı.

  Aoe2 de 3 er takımlık birbirlerine düşman 6 kişilik düşmanım olurdu ve ben müttefiğimle beraber hacılarla düşman yolcu gemisini kışkırtıp, tarafımıza çeker içindeki askerleri kışkırtamadığımız için de yolcu gemilerini biriktirir ve diğer düşman grubunun sınırlarına çıkartır, yapıları ve gücü kırılan ve bölgede zayıflayan devlete paladinlerle girip, yağmalardık. Böylece 6 hardest devleti "0" zaiyatla atlatır, düşman devletlerinin çığlık atarak ölümünü zevkle izlerdik. Bize de sivili kesip, kaleleri yıkmak kalırdı, kaleleri topçu gemiler alır düşmanın son askeri birliklerini de okçu atlılar ve yeniçeriler bozguna uğratırdı. Sırf bu stratejiyle turnuva kazanıp, çeyrek altın kazanmıştım. Hey gidi günler hey!
  6 ... atabetul e hak ariyik
 • entry gireceksen gel

  1.
  Evlenme programların saçma ve gereksiz olduğunu en iyi bu şekilde anlatabiliriz sanırım. Hayır Yani entry girmek istersem, başka başlığa girerdim diyebilirsiniz, başka başlıklara girip de buraya girmemenizin sebebi bu başlığın boş bir başlık olduğunu farketmenizi sağlar umarım.

  Zaten buraya entry girecek yazarların da tek derdi ilgi çekmek olsa gerek, entry girecekse başka başlık mı yok ama dikkat çekmek ve ilgi çeken bir yerde olmak istiyorsa yani amacı entry girmek değil de popüler olmaksa buraya entry girer. Bu yazdıklarım sadece benzetme bu tür programların boş olduğunu umarım anlarsınız, ciddi diyorum. Birkaç masal, ninni şiir karalayın ya da boş tuvale 2-3 fırça darbesi atın, inanın bana bu sizin sanatçı kişiliğinizi geliştirir, düşüncelerinizi yansıtmak için birebir yoldur sanat. Sanatla uğraşın belki güzel bir şeyler ortaya çıkarırsınız da tanınmış bir yazar ya da galeride sergi yapan bir ressam olursunuz. Aslında demek istediğim günlük 3 saatlik boş vaktinizi bunlara ayırıyorsanız daha yararlı ve gelecek vaadeden bir işe, hobiye kendinizi adıyabilirsiniz...

  Şöyle söyleyim:
  360 adet kitap basımı 1200 lira...
  7 tl den satsanız bir adet kitabı 2520 tl yapar, 1200 tl si masraf olur, 1300 tl de size kâr kalır, evet sanat kazandırır, eğer 360 adet çabuk tükenirse, 8 tl den satmak üzere 400 adet daha bastırın ve onlar da çabuk tükenince tanesi 10 tl den 500 adet daha bastırın ve bundan sonra 500 adet bastırıp, aynı fiyattan devam edin. Eğer satmazsa bir asgari ücret kadar kârınız var zaten. Tutarsa yeni bir seri olarak devam edin ve daha fazla bastırın ama bu tür programlara vaktinizi harcamayın, yazık. Atabetul'den bir tavsiye...
  3 -2 ... atabetul e hak ariyik
 • cübbeliye ağzının payını veren yanıt geldi

  1.
  Diyanetten gelmiştir.
  Bu araştırmanın yapılması için diyanet'e soru soran eski chp millet vekili ziya yergök'e tüm içtenliğimle teşekkürlerimi iletiyorum.

  --copied by--

  CHP eski milletvekili, avukat Ziya Yergök, Diyanet işleri Dini Bilgilendirme Platformuna başvurarak Mahmut Ünlü’nün satranç açıklamayla ilgili bilgi istedi.

  Yergök’e, Din işleri Yüksek Kurulu Başkanlığı’ndan şu açıklama geldi:
  “Satranç oynayan lanetlenmiştir, oyunculara bakan da domuz eti yemiş gibidir’ şeklinde söylenen söz, hadis değil uydurmadır. Peygamberimizden santranç oynamayı yasaklayan hiç bir sahih hadis gelmemiştir.”

  Diyanet işleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu’nun açıklamasının tam metni şöyle:
  Fıtrat dini olan islam insanların maddi ve manevi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmuş, bu arada meşru eğlenme ihtiyacını da dikkate alarak bununla ilgili ilkeler koymuştur. Eğlenmede temel ilke ise, dinin koyduğu emir ve yasaklara doğrudan ya da dolaylı şekilde aykırı olmamaktır. Dinimizde eğlenmenin ibadetleri ve asli görevleri terk ve ihmale yol açacak şekilde birinci plana alınmaması öngörülmekte ve tercih edilecek oyunun yararlı olması tavsiye edilmektedir. içerisinde kumar ve benzeri yasak hususlar bulunmayan oyunlar “eşyada asıl olan mubah oluştur” ilkesi gereğince genel olarak mubah kabul edilir. Buna göre kumara vesile yapılması, ibadetlere engel olması ve aşırı derecede zaman israfına yol açması durumunda satranç oynamak caiz değildir. Ancak kumara vesile yapmaksızın, ibadetlere engel olmayacak tarzda, fazla zaman israfına da yol açmamak kaydıyla sadece eğlenmek için oynamakta dini açıdan bir sakınca bulunmamaktadır. ‘Satranç oynayan lanetlenmiştir, oyunculara bakan da domuz eti yemiş gibidir’ şeklinde söylenen söz, hadis değil uydurmadır. Peygamberimizden satranç oynamayı yasaklayan hiç bir sahih hadis gelmemiştir.

  CÜBBELi AHMET NE DEMiŞTi?
  Ünlü, “Satranç tavladan da kumardan da beter. Satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı. Satranç oynayan kişi insanların en yalancısı. Oynayanlara ölürken kelime-i şahadet nasip olmayabilir. Satranç oynayan lanetlenmiştir. Oynayana bakan da domuz eti yiyen gibidir. Bu oyunları oynayacağınıza elinize tesbih alın, sübhanallah çekin” demişti.

  --atabetul--
  7 -2 ... atabetul e hak ariyik
 • kız kankanın göz kırpıp dudaklarını yalaması

  17.
  Çok koordineli yapılmış bir hareket bu, acaba hangi pozda fotoğraf çekiyor acaba hangi sosyal medya hesabına atacak, kaç layk alacak?

  Bütün bu soruların cevabı kız kankanın aynada elma simgesini göstererek çektiği fotoğrafta yazdığı saçma salak sözde saklı...
  4 ... atabetul e hak ariyik
 • sözlük yazarlarının favori oyuncakları

  6.
  sözlük yazarlarının favori oyuncakları

  biraz dağınık kusura bakmayın oyuncak oynamaktan vakit bulamıyorum.
  swh
  9 -2 ... atabetul e hak ariyik
 • şeytan içimizdeyse kendimizi taşlamalı mıyız

  15.
  Bazen zıtlıkların birarada yaşaması güzeldir, elektrik çarpar ama onu binanın içine gömersen zararı dokunmaz, gülün sapı lalelerin sapı yeşildir ama taç yaprakları, çiçekleri kırmızıdır. Yeşil sapı olmasa kırmızı gül dikkat çeker mi yahut insan sudur şeytansa ateşten bir cin, ateş olmasa bu berrak varlığı kirletecek bir madde var mı, öyleyse insanı yozlaştıracak bir güç olmazsa, insan içimdeki ses hep bunu diyor öyleyse onu seçmemeliyim diye bir sonuca ulaşabilir mi? Zıtlıklar güzeldir şeytan içimde mi, dışımda mı bilemem ama onunla yaşamayı öğrendim. Atabet-ül hakayık 'ın öğretmek istediği ana fikir işte budur, sen sen olmayı öğrenmek için iyi ya da kötü her iki tarafı dinlemelisin sonra sen olduğun için istediğin tarafı seçmelisin. Kendimizi taşlamaya gerek yok biz sadece sınavlarda içimizdeki sese uymalıyız çünkü o zaman haklı çıkıyor.(doğruya doğru) onun dışında dinlememeliyiz..!
  4 ... atabetul e hak ariyik
 • yazarların nicklerinin hikayeleri

  31.
  Bireyin ahlaklı bir birey olmasını sağlayan atabet-ül hakayık'tan ilham aldım.

  Eserlerde mani düzeni aaxa olduğu için bu şekilde yazılıyor.
  Sırası karışık olarak veriyorum.
  Okumanızı tavsiye ederim.

  Atabet-ül hakayık'tan bazı satırlar şöyle;

  ✩Bilgi ile âlim yukarı yükseldi, - -Bilgisizlik insanı bıraktı geri. Bilgi ara, usanma, bil ki hak Resul, Bilgi Çin'de olsa arayın dedi.

  ✩işit, bilgili neler deyip söyler, Edebin başı dili gözetmek der. Dilini sıkı tut, dişin kırılmasın. Eğer çıksa dilin, dişini kırar.

  ✩Yalan soğan gibi, baldır doğru söz. Bal ye, soğan yeyip acıtma ağız. Yalan söz hastalık, doğru söz şifâ, Bul söz, eskilerden vurulmuş bir iz.

  ✩Doğru ol, doğruluk kıl, doğru ad al; Doğru diye bilsin insanlar seni. Doğruluk donun giy, eğriliği koy, Giyimin iyisi doğruluk donu.
  3 ... atabetul e hak ariyik
 • osmanlı askerlerine zehirli ekmek veren araplar

  2.
  Açık ve net söylüyorum onları korumaya gelen askerleri böyle zehirledilerse şerefsizin ta önde gidenleridir.

  osmanlı askerlerine zehirli ekmek veren araplar

  ulan türk askeri bu kadar merhametliyken ona bunu nasıl yapabilirsiniz. Aynısını ermeniler de onları korumak için geldiğimizde de yaptılar soykırım dediler buna ki bir göç vardı, ermeni teröristler ve ruslar öldürmesin diye bir insan zehirli ekmek verecek kadar kahpe olabilir mi? Daha neler derdim ama bir format var beni frenleyen, bir de adabım var susmamı isteyen...
  31 ... atabetul e hak ariyik
 • damlayan musluğu kağıtla tıkamak

  2.
  Bez bağlamak yeterli olacaktır.
  4 ... atabetul e hak ariyik
 • meteorolojiyi arayıp ne bu sıcak ya demek

  2.
  Aramızda soğuk rüzgarlar esiyor.
  (Doğu anadolu bölgesi)

  aşkından yağmurda sırılsıklam ıslandım.
  (Ege bölgesi)

  kuraklığa gitti aşkımız ikimiz de şaşkınız.
  (iç anadolu bölgesi)

  yaz günü sıcak kavurur ya!
  (Güney doğu anadolu bölgesi)

  Gel gel gelsene de denize bir girsene!
  (Akdeniz bölgesi)

  kestane, gülgen, palamut altı yaprak üstü bulut.
  (Karadeniz bölgesi)

  geldikleri gibi giderler.
  (Marmara bölgesi)
  4 ... atabetul e hak ariyik
 • 215 gün önceki entry vs günümüz

  1.
  O zamanlar usd 3 tl olacak mı diye endişe ederdik, şimdi de 4 olacak mı 1,24 e gerileme ihtimalini konuşuyoruz. Sadece 215 günde dolar 1 lira arttı daha da kötüsü en kötü ekonomi çatlağı bu yılda oldu. Bir 215 gün sonra derdimiz ne olur bilemeyiz ama usd nin 1,24 olma ihtimali mars ta bitki büyümesi gibi bir şey imkansız değil umut var ama gerçekleştirecek ekonomi şimdilik yok.
  4 ... atabetul e hak ariyik
 • telefonu efendim diye açmak

  99.
  Bir yeah (yeh) değildir, konuşma günlüğümün 20 dk sı yurtdışı kaynaklı, onlarda böyle beni de alıştırdılar alo deyince konuşmuyorlar hi diye açınca buluşma teklif ediyorlar ama ben agresif bir şekilde yeh diyorum. 20 dk kafa ütüleyecek el kızı, sabretmek zor oluyor. Türkiye de ise evet diye açıyorum yeh ten dolayı alışmışım.
  3 ... atabetul e hak ariyik
 • benim padişahım recep tayyip erdoğandır

  12.
  Köle olmak isteyen yazar beyanı.
  7 ... atabetul e hak ariyik
 • reinadaki it türkçe ve rusça konuşsaydı olacaklar

  3.
  Türk olmanın gayesi bu olsa gerek, çinliler bu yüzden ikiye bölüveriyordu. Ben birleştirici atatürk 'ün ilkelerini paylaştım ama ben yapamadim birilerine hakaret ederek hizaya getireceğine mi inanıyorsun.
  Teröristin dini olmaz dedim ama anlatamadım, rusça konuşsa hristiyanlara, çince konuşsa ateistlere söveceklerdi ama cia güdümlü terörist arapça konuşup ülkemizde müslümana sövdürdü, bunun sebebi fake hesaplar ve chp içindeki terörist vekillerin bazıları isimlerini ss aldım dava hala sürüyor. Atatürk ilkesi bilmeyen vekillerin partide işi yok alevi mi ateist mi her ne haltsa dava sürüyor. Proveke olmaları doğal çünkü siyasi idoller etkiliyor bugün akpliler de etkileniyor bu yüzden suçlu siyasilerdir, burdaki yazarlar ön yargılı olduğu için haksız ama proveke oldular sonuçta o yüzden siyasiler tutuklanmalı atatürk 'ün cemiyetleri tek çatı altına alarak açtığı mecliste ayrılıkçı insanların olması bu millete bir ihanet ben davamı açtım, onlar tutuklanana kadar geri adım atmayacağım.
  5 -1 ... atabetul e hak ariyik
 • yeni şeyler getiriyorum